ORTOPEDIA

Personel ortopedyczny

Dr n.med. Andrzej Baryluk

Specjalista ortopeda traumatolog

Ukończył studia w  1991 r. na Akademii Medycznej w Katowicach.
Od 1992 r. Asystent Oddziału Urazowo - Ortopedycznego w Gliwicach. W 1996 r. Specjalizacja I stopnia z Ortopedii i Traumatologii.

W 1998 r. uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych oraz II stopień Specjalizacji. W roku 2002 objął stanowisko Ordynatora Oddziału Urazowo - Ortopedycznego Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Wprowadził nowoczesne techniki protezowania stawu biodrowego i kolanowego oraz kompleksowe leczenie ortopedyczne dzieci z porażeniem mózgowym.

Autor i współautor ponad 30 artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych referatów i materiałów dydaktycznych. Uzyskał wyróżnienie Rady Wydziału Lekarskiego oraz Nagrodę II stopnia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Od 2000 r.  prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską EUROMED w Gliwicach gdzie zajmuje się konsultacjami i leczeniem schorzeń ortopedycznych w szczególności:

  • ortopedii dziecięcej (wrodzone nabyte wady narządu ruchu m. in. wrodzona dysplazja stawu biodrowego, stopa końsko szpotawa, wady postawy)
  • schorzenia ortopedyczne wieku dorosłego (zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych, biodrowych, paluchów koślawych)

    Od 2018 r do 2020 r. Kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Odropedycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

Zobacz odbyte kursy i szkolenia
 

Przyjmuje w godzinach:
Pn. 16:15 - 19:00
Śr.  16:15 - 19:00

W celu ustalenia indywidualnego terminu prosimy o kontakt.

 

Dr n. med. Piotr Łopata

Specjalista ortopeda traumatolog

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w 1991 r. W latach 1991-2011 asystent,później adiunkt w Zakładzie Anatomii Prawidłowej ŚlAM w Zabrzu.
Równolegle od 1992r. asystent Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Gliwicach.W 1996r. uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych, a w 2002r, specjalizację IIst. w dziedzinie ortopedii.
Autor i współautor ponad 20 prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych i przedstawianych na kongresach i sympozjach naukowych.
Od 1996r. prowadzi Pracownię Ultrasonografii, wykonując badania narządu ruchu.Udziela konsultacji i zajmuje się leczeniem schorzeń ortopedycznych, ze szczególnym uwzględnieniem patologii kolana, barku i ręki.
 

Lek. med. Michał Adamczyk 

 Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii​ 

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Staż podyplomowy w Instytucie Onkologii 1991-1992. Od listopada 1992 asystent w Oddziale Anestezjologii Szpitala Powiatowego w Pyskowicach, gdzie w 1995 uzyskał I stopień specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od 1997 roku kontynuował specjalizacje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, gdzie w 1998 roku uzyskał II stopień specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od 2001 roku pełnił fukncje Ordynatora Oddziału Anestezjologii w Szpitalu Powiatowym w Pyskowicach. W kresie 2008-2009 pracował w szpitalu w King's Lynn w Wielkiej Brytanii gdzie zapoznał się z najnowszymi trendami w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Po powrocie kontynuował kierowanie Oddziałem Anestezjologii, okresowo podejmując pracę w Wielkiej Brytanii do 2017 roku, pracując w licznych szpitalach m.in. uniwersyteckich w Londynie, Birmingham, Stockton-on-Tees, Coventry. W ciągu ostatnich 10 lat miał okazję uczestniczyć w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach organizowanych w całej Europie .

Od grudnia 2017 roku jest pracownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SP ZOZ w Kędzierzynie – Koźl

Lek. med. Krzysztof Baryluk

 Młodszy asystent

  Lekarz rezydent

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w 2019 r.
Odbył staż podyplomowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu od 01.10.2019 do 31.10.2020
Od 2019r. jest asystentem w  Zakładzie Anatomii Prawidłowej, Katedry Nauk Podstawowych, WNoS, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prowadząc zajęcia dydaktyczne jak i biorąc udział w publikacjach koła naukowego.
Od 01.01.2021 jest lekarzem rezydentem na Oddziale Chirurgi Urazowo-Ortopedycznej z Pododdziałem Dziecięcym
Asystuje przy wybranych zabiegach ortopedycznych poszerzając swoją wiedzę i ucząc się od najlepszych w swojej dziedzinie. Dodatkowo w Euromed Baryluk zajmuje się wykonywaniem badania USG narządu ruchu.

 

 
 
 

Agata Jaros

Pielęgniarka anestezjologiczna

Specjalistka w dziedzinie  pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. W Euromed Baryluk zajmuje się pacjentem podczas znieczulenia oraz zapewnia opiekę pooperacyjną. Kreatywna, sumienna, ciągle podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe.


 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alina Jendrysik

Manager Kliniki

W Euromed Baryluk zajmuje się organizacją oraz zarządzaniem.
Wieloletnie doświadczenie w planowaniu pracy personelu, ukończone szkolenia oraz wysokie zdolności organizacyjne przekładają się na wiedzę niezbędną do sprawnego działania kliniki. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i kongresach. Do jej zadań należy również wsparcie i doskonalenie metod rejestracji, jak również koordynowanie oraz monitorowanie wszystkich procesów związanych z profesjonalną obsługą pacjenta.
W pracy niezmiernie sumienna i skrupulatna.

 

 
 

 

 

 

   

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę