ORTOPEDIA

Personel ortopedyczny

Dr n.med. Andrzej Baryluk

Specjalista ortopeda traumatolog

Ukończył studia w  1991 r. na Akademii Medycznej w Katowicach.
Od 1992 r. Asystent Oddziału Urazowo - Ortopedycznego w Gliwicach. W 1996 r. Specjalizacja I stopnia z Ortopedii i Traumatologii.

W 1998 r. uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych oraz II stopień Specjalizacji. W roku 2002 objął stanowisko Ordynatora Oddziału Urazowo - Ortopedycznego Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Wprowadził nowoczesne techniki protezowania stawu biodrowego i kolanowego oraz kompleksowe leczenie ortopedyczne dzieci z porażeniem mózgowym.

Autor i współautor ponad 30 artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych referatów i materiałów dydaktycznych. Uzyskał wyróżnienie Rady Wydziału Lekarskiego oraz Nagrodę II stopnia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Od 2000 r.  prowadzi Specjalistyczną Praktykę Lekarską EUROMED w Gliwicach gdzie zajmuje się konsultacjami i leczeniem schorzeń ortopedycznych w szczególności:

  • ortopedii dziecięcej (wrodzone nabyte wady narządu ruchu m. in. wrodzona dysplazja stawu biodrowego, stopa końsko szpotawa, wady postawy)
  • schorzenia ortopedyczne wieku dorosłego (zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych, biodrowych, paluchów koślawych)

    Od 2018 r do 2020 r. Kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo-Odropedycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

Zobacz odbyte kursy i szkolenia
 

Przyjmuje w godzinach:
Pn. 16:15 - 19:00
Śr.  16:15 - 19:00

W celu ustalenia indywidualnego terminu prosimy o kontakt.

 

Dr n. med. Piotr Łopata

Specjalista ortopeda traumatolog

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w 1991 r. W latach 1991-2011 asystent,później adiunkt w Zakładzie Anatomii Prawidłowej ŚlAM w Zabrzu.
Równolegle od 1992r. asystent Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Gliwicach.W 1996r. uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych, a w 2002r, specjalizację IIst. w dziedzinie ortopedii.
Autor i współautor ponad 20 prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych i przedstawianych na kongresach i sympozjach naukowych.
Od 1996r. prowadzi Pracownię Ultrasonografii, wykonując badania narządu ruchu.Udziela konsultacji i zajmuje się leczeniem schorzeń ortopedycznych, ze szczególnym uwzględnieniem patologii kolana, barku i ręki.
 

Lek. med. Michał Adamczyk 

 Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii​ 

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Staż podyplomowy w Instytucie Onkologii 1991-1992. Od listopada 1992 asystent w Oddziale Anestezjologii Szpitala Powiatowego w Pyskowicach, gdzie w 1995 uzyskał I stopień specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od 1997 roku kontynuował specjalizacje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, gdzie w 1998 roku uzyskał II stopień specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od 2001 roku pełnił fukncje Ordynatora Oddziału Anestezjologii w Szpitalu Powiatowym w Pyskowicach. W kresie 2008-2009 pracował w szpitalu w King's Lynn w Wielkiej Brytanii gdzie zapoznał się z najnowszymi trendami w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Po powrocie kontynuował kierowanie Oddziałem Anestezjologii, okresowo podejmując pracę w Wielkiej Brytanii do 2017 roku, pracując w licznych szpitalach m.in. uniwersyteckich w Londynie, Birmingham, Stockton-on-Tees, Coventry. W ciągu ostatnich 10 lat miał okazję uczestniczyć w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach organizowanych w całej Europie .

Od grudnia 2017 roku jest pracownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SP ZOZ w Kędzierzynie – Koźl

Lek. med. Krzysztof Baryluk

 Młodszy asystent

  Lekarz rezydent

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu w 2019 r.
W 2019 r.był asystentem w Zakładzie Anatomii Prawidłowej, WNos, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prowadząc zajęcia dydaktyczne.
Od 01.2021 jest lekarzem rezydentem na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej z Pododdziałem Dziecięcym w Gliwicach.
Od 2021 r.- Uczeń w szkole Artroskopii stawu kolanowego Smith&Nephew SNACE, Poznań, Ateny.
03.2021 r. Kurs szkoleniowy "Diagnostyka" USG narządu ruchu z elementami reumatologii" organizowanym przez Roztoczańską Szkołę  Ultrasonografii
09.2021 r. Instructional Course Oxford Partial Knee, Oxford, UK
05.2022 r. Kurs na preparatach anatomicznych " Endoprotezoplastyka pierwotna i rewizyjna stawu kolanowego" SNACE ATTC Ateny, Grecja
Od 2022 r. Członek PTOiTr - Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego
Regularnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach podnosząc kwalifikację i wiedzę praktyczną.
W Euromed Baryluk zajmuje się leczeniem i diagnostyką urazów oraz schorzeń narządu ruchu. Wykonuje USG narządu ruchu- staw ramienny, staw kolanowy oraz staw skokowy.

 

Agata Jaros

Pielęgniarka anestezjologiczna

Specjalistka w dziedzinie  pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. W Euromed Baryluk zajmuje się pacjentem podczas znieczulenia oraz zapewnia opiekę pooperacyjną. Kreatywna, sumienna, ciągle podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe.


 

 

 

 

 
 

 

   

 
 

 

 

 

   

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę