STOMATOLOGIA

ICON Innowacyjne leczenie próchnicy bez borowania

Icon to nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba - podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia.

Do tej pory istniały dwie opcje leczenia próchnicy początkowej.  Icon wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką a leczeniem inwazyjnym. Ta delikatna metoda leczenia oszczędza zdrowe twarde tkanki zęba, które w aktualnie stosowanej metodzie leczenia uległyby zniszczeniu wiertłem dentystycznym.

Jak to działa?

Po krótkim przygotowaniu powierzchni za pomocą żelu nakładana jest wysoce upłynniona substancja sktylowa (infiltrant Icon). Po głebokim wniknięciu w chore szkliwo jest naświetlana specjalnym światłem i utwardzana. W ten sposób szkliwo zostaje ustabilizowane, a próchnica powstrzymana.

Całe leczenie jest zakończone po jednej, około dwudziestominutowej wizycie u dentysty.

Od teraz można leczyć próchnicę początkową, gdy w zdjęciu radiologicznym sięga ona do 1/3 zewnętrznej części  zęba (D1) – a to wszystko bez borowania!

Gdzie rozpoczyna się próchnica?  Jak dzięki Icon zostaje zatrzymana?

Początkowa próchnica na gładkich powierzchniach jest prosta do wykrycia. Na ogół sygnałem są kredowobiałe plamki naruszające estetyczny wygląd zębów.
Za pomocą Icon nawet ten rodzaj próchnicy może być leczona bez borowania, a  zęby odzyskają naturalny kolor. Próchnicowe plamki znikną od razu po zabiegu podczas tylko jednej wizyty.

Próchnica w przestrzeniach międzyzębowych. Powierzchnie zębów w przestrzeniach międzyzębowych są jednymi z najbardziej podatnych na próchnicę, gdyż są trudne do prawidłowego czyszczenia. Nawet Twój dentysta może wykryć początkową próchnicę międzyzębową dopiero za pomocą zdjęcia radiologicznego w związku z tym ważne jest systematyczne wykonywanie takich zdjęć. Te trudnodostępne ogniska próchnicy mogą być teraz z powodzeniem leczone dzięki Icon bez borowania. Ultracienkie aplikatory pozwalają na założenie preparatu Icon bezpośrednio na leczoną powierzchnię zęba.

Borowanie? Nie, dziękuję!

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę