STOMATOLOGIA

Stomatologia estetyczna

Oferujemy szeroki zakres usług związanych z poprawą wyglądu Twojego uśmiechu.  

Wybielanie zębów żywych i pojedynczych martwych

 

Zabiegi profilaktyczno - higieniczne

 

Licówki porcelanowe

Jednym z filarów stomatologii estetycznej są licówki porcelanowe. Jest to płatek porcelany dentystycznej, którą lekarz nakleja przy pomocy odpowiedniego systemu na przednią powierzchnię zęba, po jego wcześniejszym przygotowaniu.

Mogą być wykonywane zarówno w górnym jak i dolnym odcinku uzębienia. Pozwalają na uzyskanie równych i jasnych zębów, znacznie bardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z klasycznym wypełnieniem. Są też odporne na odkładanie się kamienia nazębnego i wszelkich osadów.

Licówki porcelanowe umożliwiają uzyskanie satysfakcjonujących wyników leczenia przy niewielkim ubytku tkanek zęba i są alternatywą dla materiałów kompozytowych i koron protetycznych, a także niekiedy dla lecze­nia ortodontycznego.

Jakie są wskazania do wykonania licówek? 
  • korekta kształtu zębów – w przypadku gdy wygląd uzębienia zaburza estetykę uśmiechu,
  • intensywne przebarwienia korony zębów
  • częściowe utracenie zęba, np. z powodu złamania brzegu siecznego – bezpośrednia odbudowa kompozytowa jest wtedy mało skuteczna, gdyż może z czasem ulec odłamaniu
  • zamknięcie diastemy
  • korekta ustawienia zęba – przy nieznacznych wadach zgryzu, drobnych przemieszczeniach, rotacji lub wychyleniu zębów licówki mogą zastąpić leczenie ortodontyczne

Licówki kompozytowe

Estetyczne, jednak mniej odporne na ścieranie, odpryski i przebarwienia, trzeba je wymieniać co jakiś czas. Do tego typu licówek wykorzystywany jest taki sam materiał, jak w przypadku wypełniania ubytków zębowych. Poprawione tą metodą zęby wyglądają bardzo naturalnie – są dopasowane precyzyjnie do koloru zębów sąsiadujących.

Największą zaletą licówek kompozytowych jest fakt, że rezultatem metamorfozy możemy się cieszyć bezpośrednio po wizycie, a kiedy pojedyncza licówka pęknie lub ulegnie innemu uszkodzeniu, można ją szybko naprawić.

Użycie kompozytu jako licówki jest niezaprzeczalnie wersją tańszą. Kompozyt zapewnia natychmiastowy efekt, jednak jest mniej trwały i bardziej podatny na przebarwienia.

Porcelanowe licówki to inwestycja na długie lata – zapewniają odporność, trwałość i pewność, że uśmiech będzie piękny przez wiele lat.

 

Bonding

Bonding, czyli całkowity remodeling zęba, zwany również potocznie licówką kompozytową. Jest nieinwazyjnym i bezbolesnym zamiennikiem klasycznej odbudowy zęba licówką porcelanową bądz koroną - nie dokonujemy tutaj szlifowania zębów jak w przypadku prac protetycznych. W przeciągu jednej wizyty lekarz jest w stanie całkowicie zmienić wygląd zęba, nakładając na niego kolejne warstwy kompozytu - materiału, z którego robi się klasyczne wypełnienia w zębach - bez wcześniejszej ingerencji w jego strukturę. Efekt jest niemalże natychmiastowy. Możemy tym sposobem zyskać całkowiecie nowy uśmiech zmieniąjąc kształt zęba ( np. w przypadku diastem ), jego kolor oraz długość.

 

 

Estetyczne wypełnienia nanokompozytowe

 

Korony pełnoceramiczne oraz na podbudowie z tlenku cerkonu

 

 

Inlay, Onlay - estetyczne nakłady protetyczne

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę