STOMATOLOGIA

Implanty stomatologiczne

Kto potrzebuje implantów stomatologicznych

Pacjenci kwalifikujący się do leczenie implantologicznego są w różnym wieku. Implanty mogą stanowić rozwiązanie dla każdego, w przypadku utraty pojedyńczego zębą, kilku zębów lub nawet bezzębia, spowodowanych urazem, defektem czy też chorobą.

10 powodów, dla których warto mieć implanty:

  1. Wyglądają, funkcjonują, zapewniają komfort i są odczuwane jak prawdziwe zęby (poprawa jakości życia).
  2. Nie ma potrzeby szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, czego wymagają tradycyjne procedury nakładania koron i mostów.
  3. Pomagają w zachowaniu właściwej struktury kostnej, konturu dziąseł, kształtu twarzy(ładniejszy wygląd) i zapobiegają zanikowi tkanki kostnej szczęki.
  4. Nigdy więcej kleju mocującego protezy zębowe!
  5. Eliminują dyskomfort i uczucie niepewności związane z luźnymi, źle dopasowanymi protezami.
  6. Są niezawodne i trwałe (mają służyć do końca życia), dlatego w perspektywie długoczasowej są ekonomiczne.
  7. Przywracają naturalny piękny uśmiech.
  8. Zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów.
  9. O implanty dbamy tak jak o swoje naturalne zęby.
  10. Dodają pewności i wiary w siebie. 

Implant dentystyczny jest niewielką śrubką umieszczaną w kości szczęki, spełniającą funkcję korzenia sztucznego zęba. Łącznik implantu jest mocowany do jego górnej części tworząc w ten sposób miejsce zakotwiczenia dla korony, mostu, czy też protezy.

              

 

Najbardziej rozpowszechnionym materiałem, z którego wykonane są implanty jest czysty tytan. Tytan jest metalem biokompatybilnym, czyli bardzo dobrze tolerowanym przez organizm człowieka i nie wywołującym reakcji alergicznych.  Po umieszczeniu implantu w kości dochodzi do procesu zrostu żywej tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu, w efekcie następuje zintegrowanie się wszczepu z kością (około 3 m-cy).

Zabiegi implantacji są całkowicie bezbolesne. W większości przypadków wystarcza podanie środka znieczulającego miejscowo metodą tradycyjną lub aparatem The Wand (podobnie jak przy leczeniu zębów). Umieszczenie implantu jest zabiegiem krótkim, trwającym od 15 do 30 minut.

Rodzaje systemów implantologicznych wykorzystywane w naszej klinice tzn. Straumann, AnyRidge, Ankylos, dzięki swojemu globalnemu zasięgowi dają Pacjentom poczucie bezpieczeństwa, jakie nie zapewniają systemy regionalne (np. wieczystą gwarancje).

Dlaczego Straumann?
Innowacyjność i krótszy czas leczenia - implanty Straumann jako jedyne wykonane są z materiału Roxolid®, który jest najmocniejszym materiałem z jakiego może być stworzony implant.
Roxolid® to przełomowy materiał firmy Straumann specjalnie opracowany do zastosowania z implantami dentystycznymi. Jest to stop tytanu i cyrkonu, silniejszy niż czysty tytan z doskonałymi właściwościami dla procesu osteointegracji - połączenie to jest unikatowe na rynku implantów dentystycznych. Przyczynia się to do mniej inwazyjnych procedur leczenia. Ponadto Straumann to szwajcarska jakość, potwierdzona wieloletnimi badaniami klinicznymi. Firma Straumann istnieje na rynku od 60 lat.

Dlaczego AnyRidge?
Dzięki specjalnej konstrukcji inspirowanej biologią, implanty AnyRidge® oferują skuteczne rozwiązania terapeutyczne, które są szybkie i lepsze pod względem estetycznym, szczególnie w przypadku natychmiastowego obciążenia i krótkich implantów.
AnyRidge zapewnia piękną linię dziąsła poprzez zachowanie i utrzymanie większej ilości kości korowej. Natomiast innowacyjna, progresywna konstrukcja gwintu nożowego AnyRidge® zapewnia płynne i łatwe wprowadzenie implantu, co zapobiega martwicy kości, pozostawia miejsce na krążenie krwi.

Dlaczego Ankylos?
Linia implantów Ankylos jest sztandarowym produktem niemieckiej firmy Dentsply Friadent. Ankylos jest w użyciu w praktyce klinicznej od ponad 30 lat. Firma gwarantuje także wieloletnią dostępność części i elementów systemu, co ma duże znaczenie w przypadku ewentualnej przyszłej rozbudowy lub uzupełnienia protetycznego. System implantów stomatologicznych Ankylos obejmuje rozwiązania, które pozwalają uzyskać długoczasową stabilizację tkanek twardych i miękkich oraz trwały efekt estetyczny najwyższej jakości.
Cechami wyróżniającymi implanty Ankylos są m.in.: opatentowany progresywny gwint dokładnie dopasowany do struktury kości i zapewniający korzystniejsze rozłożenie sił oddziaływyjących na implant i tym samym stabilniejsze trzymanie. Co więcej połączenie stożkowe, czego efektem jest minimalizacja ryzyka kolonizacji bakteryjnej z czasem wchłanianie kości wokół wszczepu.

 

 

 

 

 

 

  

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę