STOMATOLOGIA

Zdjęcia RTG - pracownia rentgenowska

Euromed Baryluk to centrum medyczne zapewniające najwyższy poziom diagnostyki radiologicznej. Dysponujemy własną pracownią rentgenowską z cyfrowym aparatem panoramicznym i tomograficznym, a dbając o Państwa cenny czas, komfort i bezpieczeństwo wyposażyliśmy każdy gabinet stomatologiczny w rentgen punktowy wraz z systememem radiowizjografii. 

Nasza pracownia tomografii komputerowej  jest  wyposażona w. najnowocześniejszy tomograf komputerowy Carestream  CS 8100 3D firmy Kodak  

CBCT jest to bezpieczniejsza odmiana konwencjonalnej tomografii komputerowej stworzoną dla stomatologii. Zastosowanie promieniowania w postaci wiązki stożkowej umożliwiło obrazowanie twarzoczaszki w trakcie tylko jednego obrotu źródła promieniowania. Skutkuje to mniejszą dawkę promieniowania w porównaniu z tomografia spiralna oraz znacznym skróceniem czasu badania. Jedno badanie tomografem Kodak Carestream 8100 3D zastępuje zdjęcia zębowe panoramiczne cefalometryczne zgryzowe oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dostarcza nawet więcej informacji niż te wszystkie zdjęcia razem w rezultacie otrzymujemy trójwymiarowy obraz który może być przetwarzany na nieskończoną ilość sposobów dając niesamowite możliwości diagnostyczne. Badanie to jest przydatne w niemal każdej dziedzinie stomatologii. Starannie przeprowadzony proces diagnostyczny daje znacznie zwiększa szansę powodzenia wdrożonego leczenia.

CBCT jest przydatny między innymi w chirurgii twarzowo-szczękowej i stomatologii, ortodoncji, pedodoncji, endodoncji, periodontologii, implantologii, diagnozowaniu stawów skroniowo-żuchwowych i laryngologii . Tomografia 3D umożliwia nam również symulacje 3D leczenia implantologicznego, sterowanej regeneracji kości oraz przebiegu ważnych struktur anatomicznych, dawka promieniowania jest około 10 razy mniejsza niż w przypadku konwencjonalnej tomografii znacznie krótszy czas badania skany cbct trwają od 10 do 40 sekund jest to nowoczesna technika tomografii, która pozwala w bardzo krótkim czasie uzyskać dokładny obraz  przy jednoczesnej minimalizacji promieniowania pochłanianego przez pacjenta, dane uzyskane za pomocą cbct pozwalają obrazować wewnętrzną anatomie z dokładnością nie możliwą do uzyskania w innym badaniu radiologicznych, precyzyjnie planować zabiegi leczenie, dokładnie ocenić potencjalne ryzyko, precyzyjnie przeanalizować przebieg ważnych struktur takich jak nerwy naczynia krwionośne korzenie zębów połączenie zatok obocznych nosa i innych.     

  

Każdy gabinet stomatologiczny w Euromed Baryluk jest wyposażony w radiowizjografię RVG do zdjęć punktowych Carestream CS 2200 oraz radiowizjografię Gendex 765 DC. Wykonywanie zdjęć przy fotelu pacjenta podczas leczenia jest bardzo komfortowe i skraca czas wizyty 

RVG-Radiowizjografia minimalizuje dawki promieniowania rentgenowskie, obniża promieniowanie przy zdjęciach wewnątrzustnych aż o 90% w praktyce w miejsce jednego zdjęcia wewnątrzustnego wykonywanego na kliszy można zrobić 4-5 zdjęć metodą cyfrową za pomocą radiowizjografii czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie to dwie sekundy oszczędza to czas pacjenta oraz lekarza aby lepiej wykorzystać informacje zawarte na zdjęciu na ekranie komputera obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony co pozwala tak lekarzowi jak i pacjentowi szczegółowo obejrzeć zdjęcia, pozwala to przeanalizować najmniejsze detale  pomierzyć je co do milimetra aby obraz zębów kilkadziesiąt razy powiększony na ekranie komputera był znacznie bardziej zrozumiały i czytelny dla pacjenta w porównaniu do klisz RTG o rozmiarach 3 cm/2cm.  Radiowizjografia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia gabinetu lekarza stomatologa gwarantującym szybkie i skuteczne leczenie pacjentów. 

Nasza pracownia  rentgenowska  oferuje możliwość wykonania  zdjęć takich jak CBCT szczęki i żuchwy, tylko szczęki lub tylko żuchwy, wycinkowe pole z potrzebnego do diagnostyki miejsca w łuku np przy endodoncji, minimalne pole badania, oraz badania CBCT u dzieci. Zdjęcia panoramiczne 2D całego uzębienia jaki i poszczególnych segmentów, zatok oraz stawów skroniowo-zuchwowych.

 

Radiologia Dla Dzieci

Zdarza się że w podczas leczenia stomatologicznego dziecka potrzebna jest diagnostyka radiologiczna. 
W trosce o ochronę zdrowia naszych małych pacjentów Euromed Baryluk wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki RTG: Pantomograf CS 8100 3D wykonuje zdjęcia pantomograficzne w specjalnym programie pediatrycznym z możliwością ograniczenia obszaru prześwietlanego np. tylko do zębów bocznych (zawiązki ósemek) lub przednich (zęby dodatkowe), co minimalizuje dawkę promieniowania do niezbędnego minimum. 
Nasza klinika jako jedna z nielicznych placówek w regionie wykonuje trójwymiarowe zdjęcia tomograficzne 3D w polu 4X4cm dedykowanym dla dzieci.
 

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę