STOMATOLOGIA

Wybielanie zębów

Jednym z podstawowych zabiegów w stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Dzięki profesjonalnym metodom możemy poprawić swój wygląd, a przez to pozytywną samoocenę i samopoczucie.

W naszym gabinecie stosujemy trzy metody wybielania

  • wybielanie metodą nakładkową
  • wybielanie regeneracyjne systemem PrevDent CrWR
  • wybielanie laserem Smart M Pro

Wybielanie metodą nakładkową polega na stosowaniu odpowiednich żelów wybielających. W naszym gabinecie pobieramy wycisk od pacjenta, na podstawie którego technik dentystyczny wykonuje indywidualnie dopasowane nakładki, do których pacjent codziennie aplikuje żel o odpowiednim stężeniu. Wybielanie jest stopniowe, trwa zazwyczaj kilka dni w zależności od potrzeb pacjenta, rodzaju i stanu jego zębów. Nakładkowe wybielanie jest całkowicie bezpieczne dla zębów i przyzębia, będąc prowadzone pod kontrolą stomatologa. Przed rozpoczęciem wybielania zalecane jest usunięcie kamienia nazębnego i osadu oraz wizyta kontrolna, aby sprawdzić stan jamy ustnej.

 

Wybielanie regeneracyjne PrevDent CrWR to nowoczesny system do wybielania zębów oraz naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. Szczególnie rekomendowany dla osób, u których występuje nadwrażliwość zębów lub inne metody wybielania okazały się nieskuteczne lub bolesne. PrevDent CrWR jest bezpiecznym systemem wybielającym, zgodnym z wymogami UE, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym.

  

 

 

 

 Wybielanie laserem Smart M Pro jest najszybszą metodą pozwalającą osiągnąć naturalnie biały uśmiech. Zabieg polega na aktywacji dedykowanego żelu, który może być także stosowany w przypadku pacjentów leczonych z powodu nadwrażliwości.

 

 

 

 

 

 

WYBIELANIE  ZĘBÓW MARTWYCH

Zdarza się czasem również sytuacja, kiedy ząb leczony wcześniej staje się poszarzały, ciemniejszy od sąsiadujących. W takiej sytuacji proponujemy pacjentom wybielanie pojedynczych zębów martwych przez specjalistę w gabinecie. Podstawą do takiego  wybielania jest prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe, które lekarz jest w stanie ocenić przy pomocy zdjęcia rentgenowskiego. Występują również przypadki, kiedy przed rozpoczęciem wybielania ząb trzeba ponownie przeleczyć kanałowo .

Sam proces wybielania zęba martwego polega na zaaplikowaniu preparatu wybielającego do jego wnętrza. Preparat wymienia się kilkukrotnie w przeciągu paru dni, kontrolując przy tym stopień rozjaśnienia zęba. Leczenie kończymy w momencie gdy barwa zęba upodobni się do zębów sąsiednich.

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę