STOMATOLOGIA

Wybielanie zębów

Jednym z podstawowych zabiegów w stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Dzięki profesjonalnym metodom możemy poprawić swój wygląd, a przez to  pozytywną samoocenę i samopoczucie.

W naszym gabinecie stosujemy najbezpieczniejszą metodę wybielania-wybielanie metodą nakładkową.  Polega ona na stosowaniu odpowiednich żelów wybielających. W gabinecie pobieramy wycisk od pacjenta, na podstawie którego technik dentystyczny wykonuje idywidualne dopasowane nakładki, do których pacjent codziennie aplikuje żel o odpowiednim stężeniu. Wybielanie jest stopniowe, trwa zazwyczaj parę dni, w zależności od potrzeb pacjenta, rodzaju i stanu zębów System ten jest całkowicie bezpieczny dla zębów i przyzębia, jest prowadzony pod kontrolą stomatologa.

Przed rozpoczęciem wybielania zalecane jest usunęcie kamienia nazębnego i osadu oraz wizyta kontrolna, aby sprawdzić stan jamy ustnej.

WYBIELANIE  ZĘBÓW MARTWYCH

Zdarza się czasem również sytuacja, kiedy ząb leczony wcześniej staje się poszarzały, ciemniejszy od sąsiadujących. W takiej sytuacji proponujemy pacjentom wybielanie pojedynczych zębów martwych przez specjalistę w gabinecie. Podstawą do takiego  wybielania jest prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe, które lekarz jest w stanie ocenić przy pomocy zdjęcia rentgenowskiego. Występują również przypadki, kiedy przed rozpoczęciem wybielania ząb trzeba ponownie przeleczyć kanałowo .

Sam proces wybielania zęba martwego polega na zaaplikowaniu preparatu wybielającego do jego wnętrza. Preparat wymienia się kilkukrotnie w przeciągu paru dni, kontrolując przy tym stopień rozjaśnienia zęba. Leczenie kończymy w momencie gdy barwa zęba upodobni się do zębów sąsiednich.

KONTAKT

44-100 Gliwice
ul. Głowackiego 1
tel.: 32 232 68 68
info@euromed-baryluk.pl
wyznacz trasę